تجربه یک اقامت بی نظیر در دل کویر

   
درباره ما

اقامت دلنشین به همراه شب نشینی در کنار آتش و رصد آسمان

خدمات مجموعه اقامتی عباسی مرنجاب

بوتیک هرنج

  

رستوران راه‌ابریشم

  

شب نشینی کنار آتش

  

کافه‌ ساربان

  

رصد آسمان کویر

  
درباره

قلعه شاه عباسی مرنجاب

کاروانسرای مرنجاب متعلق به صندوق احیای بناهای تاریخی و فرس دستبافت بوده و در سال ۱۳۹۸ به همت شرکت خدماتی تعاونی دهیاری های آران و بیدگل مرمت و بازسازی شد تا نزدیکترین کویر به پایتخت ایران بتواند در زمینه خدمات رسانی به گردشگران به عنوان منطقه نمونه گردشگری شناخته شود.
مرمت و تجهیز این کاروانسرا از سال ۱۳۹۵ اغاز و ۳ سال زمان برد تا امروزه شما در کنار لذت بردن از طبیعت بیکران کویر مرکزی اقامتی رویایی در کویر رویاها را تجربه کنید.

ساختمان کاروانسرای مرنجاب عمری بالغ بر چهار قرن داشته و به دستور شاه عباس صفوی در مسیر تردد تجار و مسافران به قصد اصفهان یا ری باستان‌ ساخته شده است.
این کاروانسرای ۳۶۰۰ متری تجلی معماری مستحکم صفوی در راه ابریشم بوده و با توجه به موقعیت مکانی نقش تامین امنیت جاده و منطقه را نیز عهده دار بود.
حیاط اصلی با مساحت ۶۵۰ متر دارای ۲۹ باب اتاق و یک بار انداز می باشد، همچنین دو شترخانه در ضلع های شمالی و جنوبی واقع شده که امروزه به عنوان رستوران و کافه بهره برداری می‌شود.
وجود این کاروانسرای تاریخی در کویر مرنجاب و فاصله ی چند دقیقه ای از بررگتربن دریاچه نمک ایران این کویر را به یکی از دسترس ترین کویر های بکر ایران تبدیل کرده تا در کنار لذت بردن از طبیعت زیبای کویر نگرانی از امنیت و رفاه سفر خود نداشته باشید.